#PİRİNCİ NASIL RENKLENDİRİRSİN?

Duyusal oyunların ucuz ve eğlenceli yollarından biri Pirinçleri renklendirerek oynanan oyunlardır. Aynı işlemi kuru fasulye, makarna  içinde kullanabilirsiniz. Renklendirmenin birçok yollunu denedim ama bu yol renklerin sabit kalmasını akmamasını sağlıyorSmile

 

 

Malzemeler

1 yemek kaşığı sirke

1  büyük fincan pirinç

birkaç damla gıda boyası

aromatik yağ

 

Önce ellerimize renklenmemesi için eldiven giyiyoruzSmile ve malzemeleri bir kapta karıştırıyoruz. Gıda boyasını çok koymamaya bakın. 1 damlayla başlayın, rengi az gelirse biraz daha eklersiniz. Ben Wilson marka gıda boyası kullanıyorum. sıvı olanından. hem daha sağlıklı, hemde çok güzel renk veriyor. 4 lü olarak satılıyor. Siz karıştırıp istediğiniz rengi yapabilirsiniz.

 

Karışımın içine aromatik yağ damlatıyorum. Hem daha parlak oluyor, hemde sirkenin kokusunu alıyor. Ben yasemin yağı kullandım. Mutfakta mis gibi koktu. Karışımda istediğiniz rengi elde ettikten sonra yağlı kağıda serin ve 1 saat kurumasını bekleyin.

 

Sonrada renklerine  göre ayrı ayrı kilitlenebilir torbalara koyun saklayın. Dileğiniz zamanda hesaplı ev yapımı duyusal oyununuzu oynayın.

 

 

İyi eğlenceler,

Tuba ÜstünWink

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR