#ÇOÇUĞUMUN İSMİNİ NE KOYSAM?

Ben Oğlumun adını koyarken uzuuuuuun araştırmalar yaptım. Aslında ismi evlendiğimizden beri  belliydi "Göktuğ". Eşim  Gökhan'la Tuba'nın  baş harflerinin birleşmesi sonucu ortaya çıkıyordu.

 

Ama gel gelelim çocuğu Amerika'da doğurma fikri ortaya çıktı. Ondan sonrada benim kafa bayağ karıştı. Araştır taraştır bir sürü isim buldum.Ama hiç biri oğluma yakışmıyordu. Oğlum Doğduktan 10 gün sonra ismini koyabildik..."DERİN". O zaman çok zorlandık çünkü 10 gün içinde ismini koymazsak amerikan vatandaşlarının aldığı sigorta hakkını alamıyordu.

Ama çok özel buldum ismini. Hem Türkiye'de  hem Amerika'da geçerli olsun istedik. Önce kelime anlamına baktık, sonra numerolojiye baktım, sonra harflerinin anlamlarına baktım.Babası yeter artık bakmadığın birşey kaldı mı karar vermemiz lazım diyordu. Ama isim bence çok önemli ve bireyin hayatını tamamen etkilediğini düşünüyorum. O yüzden özenle seçip koyduk babasıyla. Gerçektende ismi gibi bir çocuk oldu Derin. İngilizce anlamı "Allah'ın kıymetli hediyesi demek". Türkçe anlamıysa "Akıllı, bilge demek ne isim koysam diye düşünenleriniz varsa öneririm. iyice araştırılmış bir isim.

 

Numeroloji'de rakamı 1. Bu Rakama sahip kişiler;
  • Başarılı bir iş adamı olabilir,
  • Lider ruhludur

 

Harf analizi;
  • D:Üstün  güçlere sahip
  • E:Sıkıntılardan kurtulmak için mücadele eden
  • R:Sert yapıya sahip
  • İ:Kırılgan
  • N:Sağduyulu

 

Yani daha ne olsun arkadaşlar:) Hem Türkiye'de Hem Amerika 'da geçerli olucak ve  sert yapısının altında üstün güçlere sahip olan sağduyulu ( kırılgan kısmının sert yapıyla nötrleniceğini düşünüyorum:)  karakter özelliği veren bir isim koydum.

Size şunu söyleyim; oğlum doğduğunda herkes dediki "İsmini Adam koy. Bu çocuk adam gibi doğmuş. Bebek değil sanki koca adam" dediler.  Ve evet şuan Derin 22 aylık ve çok aklı başında, hareketli, düşünceli, güler yüzlü, ve çoğu zamanda çok ciddi, koca adam gibi pozlar veren bir çocuk.

 

Yani isim koyarken annemler şu ismi dedi, dedemler şu ismi koy dedi diye isim koymamak lazım bence. E nede olsa isminin hayatını etkilediğini düşünüp adını değiştiren o kadar çok insan varki.... Değiştirir değiştirmez bilemem ama başta ya etkilerse diye düşünüp ona göre isim koymanın kimseye zarar vermeyeceğine inanıyorum.)

 

Sevgiyle kalın,

Tuba Üstün

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR