#ÇOCUKLA İSTANBUL'DA NEREDE KALINIR?

İSTANBUL otel bahçe

Güzel bir bekleyişin sonunda teyze olduuum ve inanılmaz mutluyum. Derin'den sonra ikinci çocuğum oldu sanki. Teyze demek anne yarısı demek sözünün anlamını hissettim. Ablam İstanbul'da oturuyor. Doğum yaptı ve biz hemencecik İstanbul'a gittik.  Gittik ama Antalya' ya  daha kolay gitmiştik. İstanbul yolculuğumuz tam 9 saat sürdü. Bayramın İkinci günü gitmiştik. Bu kadar trafik  olabileceği aklımızın ucuna bile gelmemişti. Dört saate İstanbul'la vardık. E tabi Çocuk olunca dura kalka gidiyorsunuz. Aslında uyku saatine  göre çıkışımızı ayarladık ve yolda uyanınca durup  bir şeyler yiyip, bisiklete bindik.

Onca yıldır İstanbul'a giderim, burda hiç durmamıştım.Sapanca'da Park Shop u geçtikten sonraki mola yeri. Belki bir sonraki de olabilir. Park ettikten sonra dedik uyduruk bir yer, Derin bir koşsun gidelim. Ama koşarken gördükkü arkada bir vaha. Onun arkasında da Ankara' da Beykoz'u aratmıycak kebapçı... Süperdi ... Ağızımızın tadıyla yemeğimizi Sapanca Gölü'nün manzarasıyla yedik. 1 yaş üstü  çocuğu olan  yada olmayan herkese öneririm. Mega delux.

İstanbul'da 5 saatlik trafiği atlattıktan sonra otelimize vardık. Çok doğru bir otel seçmişim. Hem ablamların evine yakın olsun, hemde Derin le rahat edebiliceğimiz bir yer olsun istedim. Derin'nin 6:30  kalktığını düşünürsek otel odasında bir süre kalıp keyif yapmak ,oynamak gerekiyor. Burası çocukla gelinebilecek mükemmel bir otel"Wiliton Bosphorus Houses". Biz Delux family room da kaldık. 2 odalı. Bir tane mutfağı  var ve mutfakta; bulaşık makinesi, su ısıtıcı, buz dolabı ne ararsanız var. Banyoda çamaşır makinesi. Son teknolojiyle yapılmış mimari, kendine ait kocaman bir bahçe.... Bahçede 1 şezlong, 2 masa, 1 hamak, çiçekler vs... Kahvaltıyı da isterseniz odanızda alabiliyorsunuz - bu bizim için inanılmaz güzeldi. Derin hızlıca yemek yiyip sonra atom karınca gibi etrafa koşturken odada yemek yemek süper bir ayrıcalıktı. Ayrıca fiyatı da hizmetine göre çok uygundu.

 

Ayrıca otel görevlileri  çok  samimi ve içtendiler. Akşam saat 10:00 da Otelde olduk. Arabayı otelin park yerinde bırakıp, taksiyle ablamlara geçicektik. Ve bizi bırakmayı teklif ettiler hiçbir 5 yıldızlı otelde bu hizmeti alamazsınız. Burda mı kalsak yoksa güzel Barbaros bulvarında büyük bir lobisi, faliyetleri ve kahvaltısı olan 4-5 yıldızlı otelde mi kalsak diye düşünmüştüm ama doğru kararı vermişim. Oda da saatlerce kalsanız sıkılmazsınız.

İstanbul'da siz işinizi hallederken bakıcı yada anneanne yada babayla yapabilecekleri çok güzel faliyet yerleri var.

  1.     Baby sensory ; saatlik oyun aktiviteleri var burda oynatabilirsiniz.Ataşehir'de olduğundan ben buraya gidemedim.Ama sonraki ziyaretlerimde gitmek istiyorum.


     2.      Kidsnook; Bir kitapçı ama çok eğlenceli, haftasonları dramalı masal anlatım saatleri, etkinlik saatleri var. Biz buraya pazar günü brunch için gittik. Müthiş bir  kafeleri var. Ben yemeklerini çok beğendim. Ankara'dakinden farklı bir brunch servisleri var.  Lezzetli bir kahvaltı ve tabaklar boşaldıkça siz istiyorsunuz onlarda getiriyorlar. Böylece  yemekler ziyan olmuyor. Uygun fiyatlı da kahvaltıları var. 
 

istanbul anne bebek kitap

Biz kahvaltı ederken Derin'de  Kidsnook'un ağaç evinde oynadı. sonrasında da beraber aktivite saatine girdik. Orda da çok güzel duyusal oyunlar var. Saat 10:00 da gittik  15:00 de çıktık. Çocukla beraber rahat ve güzel kahvaltı yaptık.

 


    3.       Müzisyen annenin müzik okulu var. Burdan da saatlik ders alabilirsiniz. Burası da Zekeriya Köy'de. Buraya da  bir sonraki gidişimde gitmeyi planlıyorum.

Size yakın olduğu müddetçe bu yerleri dikkate alın derim.Yoksa Avrupa yakasında çocukla gidilebilecek pek bir yer yok. Biliyorsanız siz bana söyleyin. Çünkü artık evli mutlu çocuklu ve yiğenli olduğuma göre sık sık İstanbula gidiceğe benziyorum:)

Kendinize iyi bakın, İyi eğlenceler

 


Sevgiler,

Tuba Üstün

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR