#TEKNEDE OYUN

Evde olduğumuz süre boyunca çocukları eğlemek, eğlenmelerini sağlamak çok önemli.  Onlar birşeyleri keşfedip eğlenip, öğrenirken bizde böylece rahat rahat işimizi yapabiliriz yada ayaklarımızı

uzatıp dinlenip nefes alabiliriz. Yaş ilerledikçe dikkat süreleri ilgi alanlarına göre değişecek. Oyuncak almaya kalktığımızda da çok kısa süreli ilgileniyorlar. Ama duyusal oyunlarla ilgilerini biraz daha artırıp, bizde kendimize vakit ayırabiliriz.

Bu tekne oyunu da onlardan biri. En büyük boy plastik kabı alıyorsunuz ve içini yarısına kadar suyla dolduruyorsunuz. Plastik su şişelerini doldurup boşaltmaya bayılıyorlar. 2 tane plastik şişe ve huni onları bayağı bir oyalayacaktır. Tabi oynamadan plastik kabın altına bir su geçirmez masa örtülerinden sermeyi unutmayın.

Sonrasında banyoda kullandığınız su oyunlarını teknenin içine koyabilirsiniz. Ben banyo oyuncaklarını  genellikle #imaginarium 'dan alıyorum. orda çok fazla değişik model var.  Derin bu deniz altı modeline bayıldı. Sonrasında da petshopdan aldığım balıkları içine attım. onları tek tek yüzdürüp şişelere doldurdu.

 

Yani anlayacağınız bayağı bir eğlendi. Bana soruyorlar oyun grubunu nasıl hazırlıyorsunuz diye. İşte böyleee:) Derin kendi kendine eğlenip oynarken bende  oyun grubu hazırlıklarımı yapıyorum.

 

Size de iyi eğlenceler.

 

Sevgiler,

Tuba Üstün

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR