Amerika'da doğumu beklerken nereleri gezsem

Simdi oğlum 17 aylık oldu ve ben tekrar başladım yazmaya. Eğer Amerika da doğum yapayım diyorsanız kesinlikle batı ve güney yakasını seçmelisiniz. Havanın sıcaklığı mükemmel. Yazın bile Antalya gibi olmuyor. İnsanlar deseniz rahat ve açık fikirler.

Eğlence ve aktif hayat arıyorsanız, Los Angeles. Huzur, keyif, bebeğine yakınlık ve eğlence arıyorsanız, seçiminiz California  San Diego olmalı. Benim aradığım sıcak kumlar, surf yapanlar, akşam sahile karşı yemek, eğlence ve oğlumla mutlu olacağım trafik koşturmasının olmadığı bir dönem yaşamaktı. 3. Trimesterım böyle geçti işte.

 

La jolla sosyal statü olarak San Diego daki en üst yer. Şöyle söyleyeyim ev alayım deseniz 85.000$ a ev var. Maserati'ler Ferariler vs ama üst baş şort, t-shirt, slipper yani herkes çok rahat. Hal böyle olunca sizde rahat ediyorsunuz. Ne istiyorsan giy üstüne çık:) ben kış ayında şortla gezdim ve bu duruma bayıldım.

 

Gezilecek yerler sürüsüne bereket, Sea  World, San Diego Zoo, lego land olmazsa olmazlar.

 

Müze seviyorsanız  hata sevmiyorsanız bile San Diego downtown da Balbao parkı ziyaret etmenizi öneririm. Burda muhakkak sizin ilgi alanınıza göre bir müze bulursunuz . Biz Car Museum la(Araba müzesi; burda klasik arabalar var),  Air and Space Museum'u (hava müzesi) gezdik. 2 tane esaslı nokta atışı yaptık. Biri eşimin ilgi alanı biride benim.  Hava müzesi çoook büyük ve çok güzel muhakkak gezmenizi öneririm. Daha bir çok müze vardı ama ben alışveriş ve keyif yapmaktan burayı doğumun son haftasına bırakmıştım:)

 

Bence siz burayı ilk gelecek yerler listesine koyun. Sonra üzülmezsiniz. Bu arada ben doğum yaptığım gün akşam 10 a kadar gezdim.  Gece 12 de de doğum başladı zaten;-) yani gez gez bitmiyor. Hem Ruhunuz ısınıyor, hem içiniz enerji doluyor. Yer yüzündeki Cennetlerden biri San Diego.

 

Biraz turistik yere gideyim, hem deniz, hem turistik alışveriş, hem güzel yemekler birde manzara derseniz Sea Port Village vazgeçilmez. Ben buraya bayıldım çoğunlukla burdaydım illa ki yapıcak birşey bulursanız. Resim yapanlar, pandomim yapanlar, taş ustaları, akrobasi vs. çok eğlenceli bir yer.

 

Bir diğer yerde Hotel del Mar. Burası Kennedy ve Marilyn Monroe'nun buluştuğu otel. Ve aynı zaman da Hollywood da ekonomik kriz varken birçok filmi burda çekmiştir. Kahvaltısı çok güzel. Tabi ekonomik değil ama en azından bir portakal suyu içmeye gelin

 23 derece sıcakta açık hava buz pisti var. Sahili inanılmaz. Altın Koy deniyormuş buraya. Kum sanki altından.

 

Benim favori mekanlarımdan biride Pasifik Beach. Burası üniversiteli öğrenci mekanı. Ev kiraların düşük. Sahil boyunca birbirinden güzel restaurantlar cafeler var. Surf yapanlar, frizby,  voleybol oynayanlar, party evleri hepsi burda. İster sahil boyunca patene bin, ister aile bisikletine, yada varsa köpeğinle kay kay yap. O kadar keyifli...

 

Anlat anlat bitmez aklıma gelenler şimdilik bu kadar ve imkanınız varsa Amerika California'da doğum yapmanızı öneririm. Birbirine saygı duyan insanlar  arasında olmak, aldığınız eğitimler, gezdiğiniz yerler, ve hastanenin , doktorun ve hemşirelerin ilgisi sizi bayağı şımartıp mutlu ediyor. Doktorum la ilgili yazıyı da diğer yazımdan okuyabilirsiniz . Bunların hepsinden öte kocanızın ilgisini saymazsak, benimkinin ilgisi hepsinden güzeldi.

 

 

Güzel gezmeler, Güzel doğumlar...

Sevgiler,

Tuba Üstün

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR