#ÇOCUĞUNUZA NEDEN BEBEK İŞARET DİLİ ÖĞRETMELİSİNİZ?

 bebekişaretdili-bebek işaret dili- bebek isaret dili-oyun-DUYUSALOYUN-DUYUSAL-OYUN-aktivite-etkinlik-derin-2-yaşında-derinanne-derinüstün-derin2yaşında-doğumgünü-derinüstün-derinustun-bebek-işaretdili-bebekişaretdili

Çocuğunuzun elleri hareket ettiği zaman,

Zihinleri öğreniyor demektir.

 

Çocuklar 6 aylık olmadan önce konuşmaları anlayabilirler, fakat konuşma için gereken özellikler uzun süre daha gelişmeyecek olan karmaşık  ince motor becerileri gerektirir. Bunun sonucunda çocuğunuzda, kendini ifade edememekten kaynaklanan hüsran ve krizler ortaya çıkar. Diğer yandan işaret  dili kullanmak için gereken kaba motor becerileri, konuşma için kullanılan ince motorlardan daha çabuk gelişir. Bebek işaret dilini öğrenen çocuklar 6 ile 9 aylıkken işaretleri yapmaya başlarlar.  Bunun sonucunda  kendi istek ve ihtiyaçlarını ifade edebilen bir çocuğunuz olur.

Bebekler için işaret dili görsel bir dildir. Bir çok basit işaret, kelime anlamını ifade eder. Mesela, top işareti, elinizle topu tutar gibi yaparak bu işareti ifade edebilirsiniz.  Daha birçok işareti Bebek işaret Dili sözlüğünden bulabilirsiniz. Bu basit işaretler de işaret dilini çocuklar için uygulaması kolay ve eğlenceli yapar.

Bebeğinize işaret dili öğreterek onların etrafındaki dünyanın zincirini kırıp, zihinlerini açmalarına başlangıç verebilirsiniz.

 Bebek işaret dili öğreterek;

 

  • Çocuğunuzun kalbine ve zihnine pencere açın.

  • Krizleri azaltın ve çocuğunuzla sizin aranızdaki bağı kuvvetlendirin

  • Kelime dağarcığını geliştirin ve  ona güven aşılayın

  • İki dil konuşabilme kavramını yerleştirin

Yorumlar  

0 #2 ayşegül aygün 20-06-2016 06:00
12 yaş çocuklar için de uygun bir eğitim mi ?
Alıntı
0 #1 Ebru Bayrak 18-05-2016 07:57
Şu an Öykü ile olduğumuz durum bu zaten. Kendisi 17 aylık oldu geçen hafta ama pek konuşmaya niyeti yok :) Derdini işaretler ve ıh ıh larla gayet güzel anlatıyor. Yazın güzel ve bilgilendirici, eline sağlık :)
Alıntı

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile