#EN İYİ ÇOCUK ARABA KOLTUĞU HANGİSİ?

otokoltuğu oto koltuğu çocuk araç koltuğu araba koltuğu

Bu zorlu soruya cevap aramak için uzuuuun araştırmalar yaptım ve gördüm ki Kiddy Phoenixfix Pro 2 en iyi  9_18 kg araba koltuğu. Önce inanması zor geldi. Çünkü önünde sadece koruma yastığı var ve koltuğun arkasıda çocuğun salınımıyla beraber hareket ediyor!!! Halbuki piyasadaki diğer tüm hatırı sayılır

modellere baktığımda hem önden omurilik destekleyicisi hem arkadan araba koltuğuna sıkıca tutturulan çocuk koltuğu ve tabi çocuğun hiç hareket etmemesini sağlayan emniyet kemeri ve bir dünya para. Ínanin en pahalısını almaya razıydım, ama test sonuçlarından mutlu olmadım. En iyisi olması lazım dedim ve çok komik bir rakama  en iyisini aldim. Kiddy phoenixfix pro2 2014 de en iyi çocuk arac koltuğu seçilmiş. Bu link ten siralamaya bakabilirsiniz.http://best-strollers.eu/car-seats-9-18-isofix-rating.php

Alman sırt sağlığı enstitüsü tarafından sertifikalandırılmış. Salınımlarda çocukla birlikte hareket ettiği için çocuğun omuriliği zarar görmüyor. Önündeki güvenlik yastığı üst vücudun bütün halde hareket etmesini sağlıyor. Emniyet kemerinin aksine, burda sadece boyun hareket etmiyor. Frene basıldığı zaman göğüs, boyun ve baş beraber hareket edip, boyunda meydana gelebilecek hasarı minimuma indiriyor. Ayrıca güvenlik yastığı sayesinde olası baş ve diz çarpma riski ortadan kalkıyor.

Stiftung Warentest test raporlarında aşağıdaki konu açik olarak belirtilmis: standard group 1 kategorisi içerisinde kiddy phoenixfix pro 2 oto koltuğu için test sonucunda ' çok iyi' ibaresini almiş. Kiddy bu başarıyı güvenlik yastığıyla sağlamiş.

Touring Club Switzerland (TCS), Kiddy Phoenixfix Pro2 oto koltuğunun, TCSnin 45 yıllık tarihinde en iyi dereceyi alan oto koltuğu olduğunu yayınlamıştır. Yapılan testlere göre Kiddy Phoenix Pro2 güvenlik ve kullanım konusunda en üst seviyeyi temsil eden 5 yıldız ile ödüllendirilmiştir. Yandan çarpmalarda baş ve koruyucu yan yastıklar darbenin şokunu en aza indirgeyecek şekilde ayarlanmış. Bunun yanında baş yastığı arabada uyurken mükemmel destek oluyor.

 

Ayrıca yolda giderken rahatlıkla sağa sola bakabiliyor. Yanından bir oyuncak alabiliyor. Daha rahat hareket ettiği için hem yolculuk daha rahat geçiyor, hemde koltuğa otururken kolaylıkla oturup bekliyor. Tamam belki ilk 2 oturuşunda huzursuzluk yaptı. Ama inanın 3. ve sonrakilerde hemen oturup kendi yardım etti oğlum.

Araç koltuğu almadan önce bu koltuğun rahatlığını ve güvenilirliğini dikkate alın derim. Derin ve ben çok mutluyuz bu koltukla.

 

Sevgiler,

Tuba Üstün

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

BUNLARDA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR